Aurelien Tchouameni – remedium na problemy Realu Madryt w drugiej linii

Aurelien Tchouameni
Aurelien Tchouameni Pressfocus

Miał być Kylian Mbappe, skończyło się na Aurelienie Tchouamenim. Młody pomocnik może jednak wnieść do kadry Realu Madryt jakość niewspółmierną do swojej i tak wysokiej ceny. Chwalą go trenerzy, dziennikarze francuscy i hiszpańscy podkreślają ogromną jakość talent i profesjonalizm. 22-latek przebojem wdarł się do składu reprezentacji Francji i był jednym z niewielu jasnych jej punktów podczas czerwcowego zgrupowania. Co właściwie Tchouameni może zaoferować kadrze Królewskich?

  • Real Madryt zagwarantował sobie transfer Aureliena Tchouameniego za 80 milionów euro, do czego mogą dojść jeszcze bonusy
  • Pomocnik postrzegany jest jako jeden z największych talentów francuskiej piłki w ostatnich latach
  • W wieku 22-lat jest jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Francji, a do Madrytu przybywa jako przyszła gwiazda środka pola Królewskich

Młody Francuz inny niż piłkarze z jego generacji

Na podstawie wypowiedzi trenerów i kolegów z poprzednich drużyn możemy wywnioskować, że to, co przede wszystkim wyróżnia Tchouameniego, poza umiejętnościami piłkarskimi, to pokora i chęć chłonięcia wiedzy. 22-latek wiele godzin w Monaco poświęcał na analizy wideo gry przeciwnika, jak również swojej. Jest profesjonalistą, który chce się wciąż doskonalić, poszerzać wachlarz swoich możliwości i dobrze prowadzi się poza boiskiem. W superlatywach wypowiadał się o nim były trener Monakijczyków – Niko Kovac.

To zawodnik, który zrobił ogromny progres. Słucha, co mu przekazuję i chce się wciąż uczyć i rozwijać praktycznie podczas każdej sesji treningowej. Jest bardzo skromny. Przykłada dużą uwagę do analiz video, podczas których przyswaja, co było wykonane dobrze, a co należy poprawić. Dla mnie to obecnie najlepszy pomocnik w Ligue 1 – opowiadał o Tchouamenim w grudniu 2021 roku Kovac.

Na pierwszy rzut oka zastanawiać może jego cena, która po dodaniu bonusów, wynieść może nawet 100 milionów euro. Real Madryt zapłacił jednak za pomocnika, który przez wiele lat może stanowić o jakości formacji pomocy. Nie zastąpi on jeden do jednego żadnego z tria pomocników Kroos – Casemiro – Modrić. Tchouameni ma inną charakterystykę niż każdy z nich i jest w stanie przede wszystkim wnieść więcej dynamiki i wydolności do drużyny.

Całość przeczytacie w tekście: Aurelien Tchouemani, czyli pomocnik dla Realu Madryt na dekadę

Komentarze