Transferowa wpadka mistrza Hiszpanii bliżej odejścia

Mariano Diaz
Mariano Diaz Pressfocus

Real Madryt wie, że Mariano Diaz nie powinien zostać odkupiony w 2018 roku. Mistrz Hiszpanii próbuje się pozbyć napastnika, co jest coraz bardziej realne.

  • Mariano Diaz chce opuścić Real Madryt
  • Mistrz Hiszpanii chętnie pozbędzie się 28-latka
  • Napastnik może trafić do ligi tureckiej

W Madrycie czyszczą kadrę

Carlo Ancelotti przyzwyczaił kibiców Realu do tego, że rzadko decyduje się na rotacje w ofensywie. Fani mistrza Hiszpanii mieli to za złe Włochowi, lecz ten nie miał właściwie pola manewru. Zwłaszcza na pozycji napastnika, gdzie byli Luka Jovic i Mariano Diaz, którzy nie mieli formy oraz umiejętności. Obaj mają pożegnać się z drużyną tego lata.

Serbski napastnik długo nie był przekonany do opuszczenia Santiago Bernabeu. W Madrycie ma on bowiem atrakcyjny finansowo kontrakt. 24-latek zmienił jednak zdanie i jest zdecydowany na zmianę barw klubowych. Zapewne przyczynił się do tego zaplanowany na listopad i grudzień mundial, w którym zagra Serbia. Jovic będzie chciał być w rytmie meczowym. Ma mu to zagwarantować wypożyczenie do Fiorentiny, która negocjuje z Realem tymczasowy transfer napastnika.

Z decyzją o rozstaniu z Realem zwlekał też starszy kolega Jovicia, czyli Mariano. Dominikanin ma kontrakt obowiązujący jeszcze przez rok, więc spokojnie mógłby reprezentować Królewskich i pobierać pensję do 30 czerwca 2023 roku. 28-latek postanowił jednak, że chce grać regularnie. Znalezienie mu pracodawcy nie było łatwe, ale zdaje się, że misja zakończy się powodzeniem.

Mariano w swoich szeregach chce Jorge Jesus, który odpowiada za wyniki Fenerbahce. Turecki klub złożył piłkarzowi już drugą propozycję. Najnowsza oferta powinna przekonać 28-latka, ponieważ opiewa na pięć milionów euro. Rozmowy z agentem napastnika będą trwały. Warto dodać, ze Real nie zamierza oczekiwać fortuny za Mariano, ponieważ mistrz Hiszpanii przede wszystkim chce pozbyć się gracza.

Czytaj także: Real Madryt stawia Asensio pod ścianą

Komentarze