Agent: Bale nigdzie się nie wybiera

Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt chciałby latem rozstać się z kilkoma zawodnikami, a jednym z nich jest Gareth Bale. Choć Walijczyk raczej nie ma przyszłości w drużynie prowadzonej przez Zinedine’a Zidane’a, menedżer wyklucza jego odejście podczas najbliższego okna transferowego.

Czytaj dalej…

Relacje między francuskim szkoleniowcem, a skrzydłowym od dłuższego czasu są napięte. Wiele wskazuje na to, że Zidane postanowił postawić na swoim i odsunąć piłkarza od gry.

Bale co prawda w tym sezonie wystąpił w 20 meczach we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich trzy gole, ale od czasu wznowienia rozgrywek tylko dwa razy pojawił się na boisku. Walijczyk nie zagrał w żadnym z sześciu ostatnich ligowych spotkań Królewskich, a na ostatni pojedynek z Leganes nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

Menedżer Bale’a wyklucza odejście

Nie ma żadnych wątpliwości, że Real Madryt chciałby pozbyć się 31-letniego podczas najbliższego okna transferowego, ale na przeszkodzie mogą stanąć kwestie finansowe. O ile zainteresowane kluby byłyby w stanie dojść w tej sprawie do porozumienia z Królewskimi, to znacznie większym problemem byłoby spełnienie oczekiwań samego piłkarza.

Głos w sprawie sytuacji i przyszłości Bale’a zabrał jego menedżer Jonathan Barnett. – Gareth czuje się dobrze. Zostały mu jeszcze dwa lata kontraktu – powiedział, w rozmowie z BBC Sport, agent zawodnika. – Lubi życie w Madrycie i nigdzie się nie wybiera. Wciąż jest tak dobry, jak każdy inny w drużynie. Decyzje należą do Zinedine’a Zidane’a – dodał.

Barnett nie spodziewa się, aby w najbliższym czasie znalazł się klub, który byłby w stanie sprowadzić do siebie Walijczyka. – Oczywiście było zainteresowanie, ale nie ma na świecie klubu, który mógłby sobie na niego pozwolić. To wielkie rozczarowanie, że nie ma go w tej chwili w składzie Realu, ale nie odejdzie – powiedział Barnett.

– Gareth nie chce wychodzić przed Zinedine’a Zidane’a. Pan Zidane odniósł wielki sukces. Nie ma tutaj żadnej nienawiści. Po prostu pan Zidane nie chce go wystawiać. Gareth cały czas normalnie trenuje i jest do dyspozycji – dodał menedżer piłkarza.

Siedem lat Bale’a w Madrycie

Reprezentant Walii do Realu trafił we wrześniu 2013 roku, za rekordową wówczas kwotę 101 milionów euro, którą za swojego piłkarza otrzymał Tottenham Hotpsur. Bale w zespole Królewskich rozegrał do tej pory 251 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 105 bramek. Wydaje się, że o poprawienie tego dorobku może być mu trudno, jeżeli na stanowisku szkoleniowca pozostanie Zinedine Zidane.

Komentarze