Alex Telles na celowniku mistrzów Hiszpanii

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

El Desmarque podaje na swoich łamach, że FC Barcelona rozważa w trakcie letniej sesji transferowej pozyskać Alexa Tellesa z FC Porto. Reprezentant Brazylii miałby w klubie z Katalonii być alternatywą dla Juniora Firpo.

Czytaj dalej…

Hiszpan Junior Firpo dołączył do Barcy z Realu Betis latem minionego roku, kosztując 18 milionów euro. Postawa piłkarza nie spełniła jednak do końca oczekiwań władz aktualnych mistrzów Hiszpanii, co pozwala przypuszczać, że zawodnik niebawem rozstanie się z Blaugraną.

Tymczasem już w trakcie ostatniej letniej sesji transferowej Alex Telles był łączony z różnymi klubami. Zawodnika chciały mieć w swoich szeregach między innymi takie kluby jak: Juventus FC, Atletico Madryt, ale też wspominana Barca. Ostatecznie jednak żadna transakcja nie doszła do skutku.

27-letni lewy obrońca ma kontrakt ważny z klubem z Portugalii do końca czerwca 2021 roku. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na 35 milionów euro. Alternatywą dla władz Barcy w przypadku braku porozumienia o transferze Alexa Tellesa może być pozyskanie Emersona z Betisu, który mógłby trafić na Camp Nou za sześć milionów euro.

Komentarze