Richarlison może pójść śladem Ancelottiego

Richarlison
Richarlison PressFocus

Carlo Ancelotti w mijającym tygodniu niespodziewanie został nowym szkoleniowcem Realem Madryt, rozstając się jednocześnie z Evertonem. Niewykluczone, że śladami włoskiego trenera powędruje również Brazylijczyk Richarlison.

  • Carlo Ancelotti został w ostatnim tygodniu nowym trenerem Realu Madryt
  • Włoch, który ostatnio pracował w Evertonie, chciałby sprowadzić do swojej drużyny Richarlisona
  • Reprezentant Brazylii jest aktualnie wyceniany na około 50 milionów euro

Ancelotti chce Richarlisona

Doświadczony Włoch został następcą Zinedine’a Zidane’a na stanowisku trenera Realu, po tym jak ten zdecydował się na odejście z klubu po zakończeniu ostatniego sezonu. Była to zaskakująca decyzja, bowiem z pracą w Madrycie łączonych było kilku innych kandydatów. Ostatecznie władze Królewskich zdecydowały się na zatrudnienie Ancelottiego, który z powodzeniem pracował już w klubie z Santiago Bernabeu w latach 2013-2015.

Niewykluczone, że kibice Evertonu wkrótce otrzymają kolejną złą wiadomość. Drogę Ancelottiego może wkrótce obrać jeden z kluczowych zawodników drużyny – Richarlison. Jak informuje Football Insider, włoski szkoleniowiec chciałby sprowadzić reprezentanta Brazylii do swojego nowej drużyny, a Everton może być otwarty na jego sprzedaż.

Klub z Goodison Park, ze względu na przepisy Finansowego Fair Play, aby latem dokonać wzmocnień zespołu będzie wcześniej musiał sprzedać niektórych zawodników. Jednym z nich może być właśnie Richarlison, który już w ubiegłym roku był łączony z przenosinami do Hiszpanii. Jego pozyskaniem zainteresowana była Barcelona, ale Everton miał odrzucić opiewającą na 80 milionów euro ofertę. Według medialnych doniesień aktualnie Brazylijczyk byłby dostępny za około 50 milionów euro.

Czytaj również: Laporte na celowniku gigantów

Komentarze