Ansu Fati ignoruje zainteresowanie Man Utd

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Manchester United wydaje się poważnie zainteresowany pozyskaniem Ansu Fatiego z FC Barcelony. Klub z Premier League był podobno gotowy wyłożyć 150 milionów euro za zawodnika, ale oferta w tej kwestii miała zostać odrzucona.

Czytaj dalej…

Mundo Deportivo sugeruje na swoich łamach, że sam Ansu Fati nie jest zainteresowany przeprowadzką do ekip z Anglii. Młody piłkarz jest podobno zdecydowany na to, aby kontynuować swoją karierę w ekipie z Katalonii.

W kontekście ewentualnej oferty w sprawie Ansu Fatiego warto zaznaczyć, że nie dotarła ona do rodziny zawodnika, gdyż miała zostać błyskawicznie odrzucona przez FC Barcelonę.

Pieniądze, to nie wszystko

Trzeba jednak pamiętać, że w kontrakcie piłkarza wpisana jest klauzula odstępnego w wysokości 170 milionów euro, którą niewykluczone, że niebawem będzie chciał aktywować klub z Old Trafford.

Aktualni mistrzowie Hiszpanii przygotowują się jednak na powyższą ewentualność, chcąc parafować z Ansu Fatim pierwszą w jego karierze profesjonalną umowę, dzięki której zawodnik miałby wpisaną sumę 400 milionów euro jako kwota odstępnego.

17-latek w trakcie trwającej kampanii rozegrał 25 spotkań, notując w nich sześć trafień i asystę.

Komentarze