Ansu Fati z klauzulą odstępnego w wysokości 400 mln euro?

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Hiszpańskie media informowały ostatnio, że FC Barcelona nie była zainteresowana sprzedaniem Ansu Fatiego za 100 milionów do Manchesteru United. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że sternicy Czerwonych Diabłów są w dalszym ciągu chętni na pozyskanie piłkarza.

Czytaj dalej…

Kataloński Sport sugeruje na swoich łamach, że Manchester United zrobi w trakcie najbliższej sesji transferowej wszystko, co w jego mocy, aby 17-latek zakotwiczył na Old Trafford. Przypomnijmy, że Ansu Fati według informacji mediów z Półwyspu Iberyjskiego ma w swoim kontrakcie z Dumą Katalonii wpisaną klauzulę odstępnego w wysokości 170 milionów euro.

Wkrótce gigantyczna klauzula odstępnego w umowie nastolatka?

Obecna umowa piłkarza z Barcą co prawda obowiązuje do 2022 roku. Niemniej decydenci aktualnych mistrzów La Liga mają w planach parafowanie nowej umowy z zawodnikiem na profesjonalnych warunkach, dzięki czemu klauzula odstępnego zapisana w umowie z zawodnikiem miałaby wynieść 400 milionów euro (359 milionów funtów).

Ansu Fati do pierwszej drużyny Barcelony dołączył latem minionego roku. W trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik wystąpił łącznie w 24 meczach, notując w nich pięć trafień i jedną asystę.

Komentarze