Argentyńczyk będzie strzegł bramki Villarreal

La Liga
La Liga

Geronimo Rulli prawdopodobnie zostanie nowym bramkarzem Villarreal. Jak informuje La Razon, Żółte Łodzie Podwodne prowadzą w tej sprawie zaawansowane rozmowy z Realem Sociedad i mają nadzieję, że wkrótce będą mogli ogłosić sfinalizowanie transferu.

Czytaj dalej…

Klub z El Madrigal od dłuższego czasu poszukiwał bramkarza, który zastąpiłby w zespole Andresa Fernandeza, który odszedł do Hueski. Głównym kandydatem był Rui Silva, ale kierownictwu Villarreal nie udało się w tej sprawie dojść do porozumienia z Granadą. Żółte Łodzie Podwodne oferowały za niego 7 milionów euro, podczas gdy obecny klub bramkarza odsyłał ich do klauzuli z kwotą odstępnego w wysokości 15 milionów euro.

Transfer za przystępną cenę

Teraz na celowniku Villarreal znalazł się Geronimo Rulli i według hiszpańskich mediów rozmowy w sprawie jego transferu zmierzają ku szczęśliwemu końcowi. Argentyńczyk, który w poprzednim sezonie występował na zasadzie wypożyczenia we francuskim Montpellier, ma dołączyć do drużyny prowadzonej przez Unaia Emery’ego za dość przystępną cenę. Innymi kandydatami rozważanymi przed Villarreal byli Emiliano Martinez z Arsenalu i David Raya z Brentford.

Prawie 150 meczów w La Liga

28-letni Rulli może pochwalić się sporym doświadczeniem z hiszpańskich boisk. Przez pięć lat występował na nich w barwach Realu Sociedad, rozgrywając w tym czasie 149 meczów w La Liga. Łącznie w hiszpańskiej drużynie wystąpił 170 razy.

Poprzedni sezon spędził we Francji, występując w 25 meczach tamtejszej Ligue 1.

Komentarze