Arthur ze zgodą na badania medyczne

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Pomocnik Barcelony Arthur otrzymał od klubu zgodę na udanie się do Turynu, gdzie przejdzie testy medyczne przed jego transferem do Juventusu. To kolejny krok w kierunku finalizacji wymiany zawodników między klubami.

Czytaj dalej…

Oba kluby od dłuższego czasu prowadziły rozmowy na temat wymiany zawodników, na mocy której Arthur trafiłby do Juventusu, natomiast w przeciwnym kierunku miałby powędrować Miralem Pjanić. Według medialnych doniesień porozumienie w tej sprawie zostało już osiągnięte.

Największym problemem było jednak przekonanie do transferu brazylijskiego pomocnika Barcelony. Arthur miał jednak zmienić zdanie i zaakceptować ofertę indywidualnego kontraktu przedstawioną przez Juventus. Kolejnym krokiem ma być przejście badań medycznych przez zawodnika.

Arthur pojedzie do Turynu w weekend

W sobotę piłkarzy Barcelony czeka ligowe spotkanie z Celtą Vigo. Szkoleniowiec katalońskiego zespołu Quique Setien bardzo liczy na Brazylijczyka w tym meczu, bowiem z różnych względów na murawie nie będą mogli pojawić się Frenkie de Jong i Sergio Busquets.

Jak informuje RAC1, Arthur otrzymał już jednak zgodę od Barcelony na udanie się po tym spotkaniu do Turynu, gdzie w niedzielę mógłby przejść badania medyczne.

Komentarze