AS: Real z przewagą na pozyskanie Mbappe

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. Grzegorz Wajda

Kylian Mbappe kilka dni temu miał zakomunikować władzom Paris Saint-Germain, że latem przyszłego roku będzie chciał zmienić barwy klubowe. Tymczasem w swoim dzisiejszym wydaniu dziennik AS na pierwszej stronie przekonuje, że w uprzywilejowanej pozycji do pozyskania zawodnika będzie Real Madryt.

Czytaj dalej…

Kylian Mbappe według weekendowych doniesień The Times podjął już decyzję, że latem przyszłego roku będzie chciał zmienić barwy klubowe. Co prawda chętnych na mistrza świata z 2018 roku nie będzie brakować, ale hiszpańscy dziennikarze wydają się przekonani, że reprezentant Francji dołączy do madryckiego Realu.

Od momentu, gdy Mbappe ogłosił, że będzie chciał się rozstać z PSG, w hiszpańskich mediach nie brakuje spekulacji na temat jego przyszłości. AS przekonuje, że idealnym klubem dla Francuza będzie ekipa, gdzie trenerem jest Zinedine Zidane, czyli Real.

Real faworytem do pozyskania Mbappe?

“Madryt ma przewagę” – głosi komunikat na pierwszej stronie popularnego hiszpańskiego dziennika sportowego.

Co ma wpływ na rzekomą przewagę Realu w wyścigu po zawodnika? Przede wszystkim osoba trenera Królewskich, który jest bardzo ceniony przez Mbappe. Ponadto w ekipie ze stolicy Hiszpanii jest kilku francuskich piłkarzy, co ułatwiłoby 21-latkowi aklimatyzację w klubie. Za Realem przemawia również to, że słynie z wygrywania Ligi Mistrzów, co może mieć kluczowy wpływ na to, aby zawodnik spełnił swoje marzenie, którym jest wygranie Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza świata.

Real Madryt ma również możliwości finansowe, aby pozwolić sobie na transfer z udziałem reprezentanta Francji. Suma transakcji z udziałem piłkarza miałaby wynieść mniej więcej 120-150 milionów euro, co jest i tak znacznie poniżej prawdziwej wartości zawodnika, która szacowana jest przez klub ze stolicy Francji na 300 milionów euro.

Komentarze