Atletico wciąż z planem pozyskania Laimera

Konrad Laimer
Konrad Laimer fot. PressFocus

Atletico Madryt planuje wrócić do zainteresowania pomocnikiem RB Lipsk Konradem Laimerem, czytamy na łamach dziennika AS. Aktualny kontrakt zawodnika z klubem z Saksonii obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. 23-latek w szeregach Los Colchoneros miałby wzmocnić rywalizację w środku pola.

Czytaj dalej…

Atletico Madryt już w trakcie ostatniej sesji transferowej analizowało sytuację związaną z ewentualnym transferem z udziałem Laimera. Ostatecznie transakcja nie doszła do skutku. W każdym razie wygląda na to, że temat nie umarł.

Rynkowa wartość siedmiokrotnego reprezentanta Austrii szacowana jest na 30 milionów euro. W trakcie trwającej kampanii piłkarz nie rozegrał jeszcze żadnego meczu, na co wpływ ma kontuzja związana z obrzękiem kości. Na dzisiaj nie znany jest termin powrotu zawodnika na boisko.

W każdym razie szkoleniowiec Atletico Diego Simeone jest wiernym fanem umiejętności Laimera. Argentyńczyk jest wręcz przekonany, że urodzony w Salzburgu piłkarz byłby solidnym wzmocnieniem jego zespołu.

Reprezentant Austrii łącznie w szeregach Die Roten Bullen rozegrał 114 spotkań, w których strzelił sześć goli, notując w nich 12 trafień.

Komentarze