Atletico z Juve dokonają wymiany piłkarzy?

Federico Bernardeschi
Federico Bernardeschi fot. Grzegorz Wajda

Tuttosport twierdzi na swoich łamach, że niebawem może dojść do wymiany piłkarzy między Atletico Madryt a Juventusem FC. Do ekipy z Piemontu miałby dołączyć Thomas Partey, z kolei w przeciwnym kierunku miałby się udać Federico Bernardeschi.

Czytaj dalej…

Wierząc doniesieniom włoskich dziennikarzy piłkarz Los Colchoneros swoim profilem idealnie miałby pasować do zespołu z Piemontu. Co prawda marzeniem klubu z Turynu jest odzyskanie Paula Pogya. Przeprowadzka Francuza do Juve byłaby jednak możliwa tylko wtedy, gdyby z Juventusem rozstał się Paulo Dybala, do czego z kolei sternicy Bianconerich nie chcą dopuścić.

Kolejny wymysł dziennikarzy, czy faktycznie coś na rzeczy?

Turyńska gazeta podaje natomiast, że władze mistrzów Serie A już analizują koszty, jakie mieliby ponieść w przypadku chęci pozyskania Parteya. Aby zmniejszyć cenę za piłkarza, Juventus jest podobno chętny na to, aby w ramach rozliczenia za Ghańczyka zaoferować Atletico Federico Bernardeschiego.

Były skrzydłowy ACF Fiorentiny podobno zaimponował Diego Simeone podczas spotkania Atletico z Juve w Lidze Mistrzów w sezonie 2018/2019. W związku z tym decydenci Starej Damy są podobno gotowi, aby przedstawicielowi La Liga zaproponować podobne warunki, jakie miały miejsce w przypadku transakcji z udziałem Miralem Pjanicia i Arthura Melo, gdy Brazylijczyk dołączył do Juve.

Spekuluje się, że cena wywoławcza za Parteya wynosi 50 milionów euro. Juventus liczy jednak, że dzięki Bernrdschiemu suma byłaby znacznie mniejsza.

Komentarze