Bakambu był bliski przejścia do Barcelony

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Napastnik Sinobo Gouan Cedric Bakambu ujawnił, że w ostatnim dniu zimowego okna transferowego był bliski przejścia do Barcelony. Ostatecznie do transferu nie doszło, ale 29-letni zawodnik nie czuje z tego powodu rozczarowania.

Czytaj dalej…

Bakambu miał trafić do katalońskiego klubu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2019/20, ale ostatecznie Barcelona wycofała się z tego pomysłu w ostatnim dniu okna transferowego.

– Jeżeli chodzi o Barcelonę, która chciała mnie pozyskać w ostatnim dniu okna transferowego, nie czuję rozczarowania – powiedział Bakambu, cytowany przez Sport. – To byłaby dobra nagroda, nie spodziewałem się jej. To były ostatnie dni okna transferowego, miałem również inne, bardziej konkretne opcje – dodał.

Zainteresowanie Barcelony dodatkową motywacją

– Poza tym, bycie pożądanym przez Barcę jest bardzo pochlebne i motywuje mnie na przyszłość, ponieważ cały czas myślę o powrocie do Europy. Wiedząc, że tak wielki klub o mnie myśli, moja motywacja jest kilkukrotnie większa. Chiny nie są dla mnie emeryturą, mam dopiero 29 lat – powiedział Bakambu,

Bakambu, który jest wychowankiem francuskiego Sochaux, przez 2,5 roku występował na hiszpańskich boiskach w barwach Villarreal. To właśnie z tego klubu przeniósł się za 40 milionów euro do chińskiego Sinobo Guoan

Komentarze