Bale mógłby wrócić do Realu Madryt. Warunek dotyczy Zidane’a

Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Hiszpańskie media donoszą, że Real Madryt nie skreślił definitywne Garetha Bale’a, który odżył po przenosinach do angielskiego Tottenhamu. Działacze Królewskich nie wykluczają tego, że dadzą Walijczykowi jeszcze jedną szansę. Wcześniej klub opuścić musiałby jednak Zinedine Zidane.

Czytaj dalej…

Zarząd Realu Madryt zdecydował się zmienić swoją politykę płacową, by w ciągu najbliższych lat zwolnić miejsce w budżecie na kilku nowych, klasowych zawodników. Stąd też decyzja, by bez sumy odstępnego pożegnać latem Jamesa Rodrigueza. Także Gareth Bale nie nadwyręża obecnie zbyt mocno budżetu Królewskich. Połowę jego gaży opłaca bowiem Tottenham, gdzie trafił on na wypożyczenie.

Real Madryt już teraz zadaje sobie jednak pytanie, co zrobić z Walijczykiem w przyszłości. Działacze dostrzegają szansę na to, by na zawodniku zarobić. Zwłaszcza, że odżył w angielskiej Premier League i latem może ustawić się po niego kolejka chętnych. Klub mógłby więc sprzedać piłkarza ze sporym zyskiem. W grę miałoby też wchodzić ponowne wypożyczenie do Tottenhamu, ale tym razem to Anglicy mieliby wypłacać całą gażę Bale’owi.

Zdaniem dziennika AS pojawił się także inny wariant i nie jest on wcale nieprawdopodobny. Walijczyk miałby otrzymać od działaczy z Santiago Bernabeu jeszcze jedną szansę i wrócić do kadry Realu na przyszły sezon. Piłkarz kompletnie nie dogaduje się jednak z trenerem Zinedine’em Zidane’em, dlatego warunkiem miałoby być to, że Francuz nie pracowałby już w tym klubie. Jest to możliwe, bo od dawna pojawiają się spekulacje, że w najbliższych miesiącach współpraca Królewskich z tym szkoleniowcem może zostać zakończona.

Komentarze