Barca chce oddać piłkarza w zamian za Depaya

Memphis Depay
Memphis Depay fot. Grzegorz Wajda

Zamiast płacić pełną kwotę za Memphisa Depaya FC Barcelona wolałaby oddać w zamian Lyonowi jednego ze swoich piłkarzy. Media donoszą, że chodzić może o Emersona.

Czytaj dalej…

Działacze Dumy Katalonii są zdeterminowani, by wzmocnić swoją kadrę holenderskim zawodnikiem, który poprowadził Lyon do półfinału Ligi Mistrzów. Media donosiły wcześniej, że Barcelona porozumiała się już nawet z Memphisem Depayem odnośnie indywidualnego kontraktu. Teraz pozostaje czekać aż Katalończycy ustalą kwotę transferu z Les Gones.

Barca zapłaci mniej za Depaya?

Depay, którego umowa z francuskim klubem jest ważna do lata 2021 roku, miałby kosztować około 30 milionów euro. Barcelona wolałaby jednak nie płacić całości tej kwoty i zamiast tego wysłać do Lyonu jednego ze swoich piłkarzy. Mowa o reprezentancie Brazylii, Emersonie.

21-letni defensor spędził ostatni sezon grając w Realu Betis. Barca wciąż posada prawa do tego zawodnika i może go sprowadzić na Camp Nou za 6 milionów euro. Taki scenariusz jest poważnie rozważany. Zwłaszcza, jeśli wypalić miałaby transakcja z udziałem Olympique Lyon.

W ostatnim sezonie Emerson zanotował 33 mecze w hiszpańskiej La Liga. Zbierał przy tym wysokie noty i był ważnym ogniwem Betisu.

Komentarze