Barca chce płacić część pensji Coutinho?

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Grzegorz Wajda

Wciąż niejasna jest przyszłość Philippe Coutinho, który latem na pewno wróci do FC Barcelony z wypożyczenia do Bayernu Monachium. Kłopot w tym, że Brazylijczyk nie znajduje się w planach Dumy Katalonii na kolejną kampanię. Taki stan rzeczy sprawia, że Barca jest gotowa płacić część wynagrodzenia zawodnika, gdyby znalazł się chętny, który chciałby go mieć u siebie.

Czytaj dalej…

The Telegraph sugeruje jednocześnie, że przedstawiciele La Liga pogodzili się z faktem, że mało prawdopodobny jest transfer definitywny z udziałem zawodnika. Bardziej realny scenariusz zakłada, że Coutinho znów zmieni klub na zasadzie wypożyczenia. Ostatnio jednak z tematu pozyskania piłkarza wycofały się Chelsea FC i Tottenham Hotspur.

Wierząc medialnym doniesieniom, reprezentant Brazylii aktualnie może liczyć na zarobki w wysokości 200 tysięcy funtów tygodniowo. Dodajmy, że Coutinho ma umowę z Dumą Katalonii do końca czerwca 2023 roku. Aktualnie zawodnik leczy kontuzję stawu skokowego.

28-letni piłkarz w trakcie sezonu 2019/2020 wystąpił łącznie w 32 spotkaniach, notując w nich dziewięć trafień i osiem asyst.

Komentarze