Barca pogodzi się ze stratą finansową dotyczącą Coutinho?

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Grzegorz Wajda

Evening Standard podaje na swoich łamach, że FC Barcelona ustaliła cenę wywoławczą za Philippe Coutinho. Brazylijczyk został wypożyczony przez hiszpański klub do Bayernu Monachium.. Mistrzowie Niemiec mają możliwość wykupienia zawodnika na stałe, mając jednak na uwadze ostatnie okoliczności, jest to mało prawdopodobne.

Czytaj dalej…

Bayern w umowie z przedstawicielami La Liga ustalił, że jeśli zdecyduje się na transfer Coutinho, to zapłaci 120 milionów euro. Dzisiaj ten wariant nie ma szans na realizację, co sugerują media w Niemczech.

W związku z powyższym władze Dumy Katalonii miały dojść do wniosku, że są gotowe sprzedać reprezentanta Brazylii za kwotę mniejszą, która miałaby oscylować w granicach mniej więcej 80 milionów euro (70 milionów funtów). Pieniądze ze sprzedaży Coutinho miałyby pomóc Barcelonie w zrealizowaniu letnich celów transferowych.

Dodajmy, że brazylijski piłkarz w tej kampanii wystąpił łącznie w 32 meczach, w których strzelił dziewięć goli, notując też osiem asyst. Przypomnijmy, że Coutinho dołączył do Barcy w styczniu 2018 roku, kosztując wówczas 145 milionów euro.

Komentarze