Barcelona na czele wyścigu po Desta?

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Sergino Dest według informacji Fabrizio Romano aktualnie skłania się ku temu, aby dołączyć do FC Barcelony. Jest to o tyle ciekawe, że zawodnik już 10 dni temu doszedł do porozumienia w sprawie warunków indywidualnych. 19-latek miałby wzmocnić Dumę Katalonii w defensywie.

Czytaj dalej…

Sergino Dest aktualnie broni barw AFC Ajaxu, którego jest zresztą wychowankiem. Mimo młodego wieku piłkarz ma już na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Ostatnio pojawiły się głosy, że Dest może zamienić Eredivisie na Bundesligę. Sprawa była na tyle zaawansowanym poziomie, że piłkarz był już nawet po ustaleniu warunków indywidualnych z klubem z Bawarii.

Barca zrujnuje plany mistrzów Niemiec?

Do gry o zawodnika włączył się jednak wicemistrz Hiszpanii, co skomplikowało plany Bayernu. Barcelona poważnie myśli o pozyskaniu Desta, chcąc wzmocnić się w obronie. Amerykanin miałby w ekipie z Katalonii wypełnić lukę po Nelsonie Semedo, który został sprzedany do Wolves. Dodajmy, że Dest może grać zarówno na lewej, jak i na prawej stronie defensywy.

Urodzony w Almere zawodnik jak na razie wystąpił łącznie w 37 meczach Ajaxu, w których strzelił dwa gole, notując też sześć asyst.

Komentarze