Barcelona odda Francuza za darmo?

Samuel Umtiti i Gareth Bale
Samuel Umtiti i Gareth Bale fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

FC Barcelona nie wiążę już przyszłości z Samuelem Umtitim i jest zdecydowana na rozstanie z nim już teraz. Na razie do klubu z Camp Nou nie napłynęła jednak żadna oferta w sprawie transferu francuskiego obrońcy. Jak informuje Cadena Ser, Duma Katalonii rozważa nawet oddanie go za darmo.

Czytaj dalej…

Umtiti w zespole Barcelony stracił miejsce na rzecz swojego rodaka Clementa Lengleta, który tworzy parę środkowych obrońców z doświadczonym Gerardem Pique. Urodzonemu w Kamerunie 26-latkowi plany zdecydowanie pokrzyżowały liczne problemy zdrowotne, z którymi borykał się w ostatnim czasie.

Sprowadzony cztery lata temu z Olympique Lyon Umtiti, został wystawiony przez Barcelonę na listę transferową, ale do tej pory nie zgłosił się po niego żaden klub. Blaugrana chce jednak usunąć obrońcę z listy płac na kolejny sezon i w tym celu ma być nawet gotowa do oddania zawodnika za darmo.

Umtiti nie chce odchodzić

Sam Umtiti, który jest związany z Barceloną umową do czerwca 2023 roku, chciałby zostać w zespole i podjąć walkę o miejsce w składzie. Biorąc jednak pod uwagę stanowisko klubu, wydaje się to mało prawdopodobne.

W nadchodzącym sezonie, nowy szkoleniowiec Barcelony Ronald Koeman będzie miał do swojej dyspozycji nie tylko Lengleta i Pique, ale także młodego Urugwajczyka Ronalda Araujo. Duma Katalonii jest również poważnie zainteresowana sprowadzeniem Erica Garcii z Manchesteru City.

Barcelona oddaje za darmo

Niewykluczone, że Samuel Umtiti nie będzie jedynym zawodnikiem, który pożegna się z Barceloną bez kwoty odstępnego. Na rozwiązanie swoich kontraktów z klubem liczą również Arturo Vidal i Luis Suarez, którzy nie znaleźli się w planach nowego trenera na kolejny sezon. Obaj piłkarze prowadzą już w tej sprawie rozmowy, ale na razie nie przyniosły one porozumienia.

Komentarze