Barcelona pewna nowej umowy z ter Stegenem

Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen fot. Cosmin Iftode/SPORT PICTURES

Josep Maria Bartomeu, prezydent Barcelony, jest już spokojny o to, że Marc-Andre ter Stegen zostanie na dłużej na Camp Nou. To, że Niemiec podpisze po ciągnących się tygodniami negocjacjach nowy kontrakt ma być przesądzone.

Czytaj dalej…

O najnowszych doniesieniach dotyczących tego zawodnika poinformował w środę dziennik Sport. Czytamy tam, że Marc-Andre ter Stegen jest traktowany priorytetowo i Barcelonie niezmiernie zależało na tym, by negocjacje kontraktowe zakończyły się powodzeniem. Tak też podobno się stało, bo rozmowy są na ostatniej prostej.

Niemiec kuszony przez inne kluby

Istotne dla Niemca były nie tylko zarobki. Ważne okazało się też to, że trenerem bramkarzy na Camp Nou jest José Ramón de la Fuente. Obaj mają dobre, profesjonalne relacje.

Obecna umowa bramkarza wygasa w 2022 roku, ale Barcelona już od jakiegoś czasu rozmawia z nim o nowym kontrakcie. Jednym z głównych powodów jest to, że o ter Stegana zaczęły zabiegać inne, czołowe europejskie. Podpisanie nowej, wieloletniej umowy ma spowodować, że szanse na to, że bramkarz odejdzie spadną niemal do zera.

Wśród klubów, które interesowały się w ostatnim czasie 27-latkiem były Chelsea i Barcelona. Ter Stegen trafił na Camp Nou w 2014 roku z Borussii Moenchengladbach. Wówczas Blaugrana zapłaciła za niego 12 milionów euro.

Komentarze