Barcelona przygotowuje pierwszą ofertę za Depaya

Memphis Depay
Memphis Depay fot. Grzegorz Wajda

Olympique Lyon oczekuje 30 milionów euro za Memphisa Depaya. Jednym z klubów zainteresowanych pozyskaniem Holendra jest FC Barcelona. L’Equipe podaje, że klub z Katalonii przygotowuje się do złożenia pierwszej oferty przedstawicielowi Ligue 1 w sprawie piłkarza.

Czytaj dalej…

Olympique Lyon nie zamierza zamykać zawodnikowi drzwi przed szansą na spróbowanie swoich sił w mocniejszej lidze. Tym bardziej że Depay nie ukrywa, że chce się jeszcze sprawdzić w mocniejszej lidze po nieudanej przygodzie w Man Utd.

W związku z tym, że niepewna jest przyszłość reprezentanta Holandii, to bardzo możliwe, że w klubie z Lyonu zostanie Moussa Dembele. Jest to o tyle ciekawe, że jeszcze niedawno to właśnie 24-latek był uważany za piłkarza, który może pożegnać się z przedstawicielem francuskiej ekstraklasy.

Cena wywoławcza uzgodniona

Na dzisiaj bardziej realny wydaje się jednak scenariusz związany z tym, że to Depay może zmienić barwy klubowe. Holenderski piłkarz znalazł się na celowniku Blaugrany, a zwolennikiem transferu z udziałem Depaya jest nowy szkoleniowiec wicemistrzów La Liga w osobie Ronalda Koemana.

Zawodnik urodzony w Moordrecht ma kontrakt ważny z OL do końca czerwca 2021 roku. W trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik wystąpił łącznie w 22 meczach, w których strzelił 15 goli. Tymczasem w trakcie nowej kampanii zawodnik zaliczył jak na razie jedno spotkanie, w których zaliczył trzy trafienia.

Komentarze