Barcelona sięgnie po tureckiego pomocnika?

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Utalentowany pomocnik Feyenoordu Rotterdam Orkun Kökcü znajduje się na celowniku Barcelony – informuje Mundo Deportivo. To jednak nie jedyny klub, który chciałby sprowadzić do siebie 19-letniego reprezentanta tureckiej młodzieżówki.

Czytaj dalej…

Środkowy pomocnik jest wychowankiem holenderskiego Feyenoordu, którego w ostatnim sezonie był podstawowym zawodnikiem. W zakończonych już rozgrywkach Eredivisie rozegrał 22 spotkania, zdobywając dwa gole i notując cztery asysty. Do tego dołożył kilkanaście występów w meczach Ligi Europy i Pucharu Holandii.

Już wcześniej brytyjskie media informowały o zainteresowaniu Kökcu ze strony londyńskiego Arsenalu, który miał już oferować za niego 26,5 miliona euro. Propozycja ta nie została jeszcze zaakceptowana przez Feyenoord, który zdaje sobie sprawę, że piłkarzem interesują się także inne kluby. Do tej pory mówiono o Chelsea i Sevilli, a teraz, jak informuje Mundo Deportivo, do tego grona dołączyła również FC Barcelona.

Rekordowy transfer

Utalentowany Turek ma szansę zostać najdroższym w historii piłkarzem Feyenoordu Rotterdam. Dotychczas holenderski klub najwięcej zarobił na sprzedaży Dirka Kuyta w 2006 roku do Liverpoolu, który zapłacił za niego 18 milionów euro.

Kökcü jest związany z Feyenoordem umową do 30 czerwca 2023 roku.

Komentarze