Barcelona wyceniła wypożyczenie Coutinho

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Grzegorz Wajda

Philippe Coutinho wróci latem do Barcelony z wypożyczenia do Bayernu Monachium, ale raczej nie może liczyć na pozostanie w katalońskim klubie. Władze Barcelony najchętniej sprzedaliby go do innego zespołu, ale nie wykluczają również wypożyczenia.

Czytaj dalej…

Brazylijski pomocnik od początku obecnego sezonu przebywa na wypożyczeniu w Bayernie. Bawarczycy nie zdecydowali się na skorzystanie z opcji definitywnego transferu, która wymagałaby od nich wyłożenia 120 milionów euro. Tym samym Coutinho latem wróci na Camp Nou.

Kolejne wypożyczenie Coutinho?

Brazylijczyk nie znajduje się jednak w planach katalońskiego zespołu na kolejny sezon. Wręcz przeciwnie. Władze Barcelony najchętniej definitywnie pożegnaliby się z pomocnikiem, licząc na uzyskanie za niego około 80 milionów euro. Nie wiadomo jednak, czy znajdzie się jakiś klub, który w obecnej sytuacji zdecyduje się na wyłożenie takiej kwoty.

W stolicy Katalonii zdają sobie z tego sprawę i nie wykluczają kolejnego wypożyczenia Coutinho. Ustalili również kwotę, jaką chcieliby uzyskać za czasowy transfer piłkarza. Jak informuje Mundo Deportivo, wynosi ona 10 milionów euro i jest wyższa od tej, którą za roczne wypożyczenie wyłożył Bayern Monachium. Bawarczycy Barcelonie 8,5 miliona euro.

Wśród klubów zainteresowanych reprezentantem Brazylii wymienia się głównie zespoły z Premier League.

Komentarze