Barcelona wykorzysta trudną sytuację Valencii?

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Valencia, która znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej, przed nowym sezonem pozbywa się ważnych zawodników swojego zespołu. Niewykluczone, że wykorzystać to będą chcieli przedstawiciele Barcelony, którzy mogliby sięgnąć po jednego z piłkarzy Nietoperzy. Jak informuje dziennik Sport, na Camp Nou może trafić lewy obrońca Jose Gaya.

Czytaj dalej…

Nie jest to pierwszy raz, kiedy zawodnik ten jest łączony z przenosinami do Barcelony, ale do tej pory taki transfer nie doszedł do skutku. Teraz kataloński klub może wykorzystać dobry moment, aby sięgnąć po jego usługi. Według hiszpańskich mediów, Valencia jest gotowa na sprzedaż swojego zawodnika.

Zawodnicy Valencii w promocji

Choć w kontrakcie piłkarza znajduje się klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 50 milionów euro, Valencia jest gotowa na jego sprzedaż za znacznie mniejszą kwotę. Klub z Estadio Mestalla chce bowiem zejść również z wysokich kontraktów w swoim zespole, czego potwierdzeniem jest także bliskie odejście Daniego Parejo i Francisa Coquelina do Villarreal. Pierwszy do Żółtych Łodzi Podwodnych ma trafić za darmo, natomiast za drugiego Valencia otrzyma tylko osiem milionów euro.

Przedstawiciele Barcelony nie ukrywają, że chętnie sprowadziliby do zespołu zawodnika, który mógłby rywalizować o miejsce w składzie z Jordi Albą. Oczekiwań w tej kwestii nie spełnił bowiem Junior Firpo, który od dłuższego czasu jest łączony z transferem do innego klubu. Gdyby Barcelona zdecydowała się na pozyskanie obrońcy Valencii, dni Firpo w klubie z Camp Nou byłyby policzone.

25-letni Jose Gaya, który ma na swoim koncie siedem występów w reprezentacji Hiszpanii, jest wychowankiem Valencii. W jej barwach rozegrał już 227 spotkań, w tym 176 na boiskach La Liga.

Komentarze