Barcelona z nowym piłkarzem, Dest zmienił klub!

Sergino Dest
Sergino Dest fot. PressFocus

Sergino Dest został nowym zawodnikiem FC Barcelony, poinformował oficjalnie klub z Katalonii. Zawodnik z aktualnymi wicemistrzami Hiszpanii parafował umowę na pięć lat. Amerykanin dołączył do klubu z Camp Nou według nieoficjalnych doniesień za 21 milionów euro plus 5 milionów euro w formie bonusów.

Czytaj dalej…

Sergino Dest od kilku tygodni był przymierzany do gry w szeregach Blaugrany. Ostatecznie transakcja doszła do skutku. Warto odnotować, że w kontrakcie zawodnika została zawarta klauzula odstępnego, wynosząca 400 milionów euro.

W szeregach Dumy Katalonii młody piłkarz jest postrzegany jako następca Nelsona Semedo, który w trakcie trwającego okienka transferowego trafił do Wolverhampton Wanderers. Portugalczyk zamienił zatem słoneczną Hiszpanię na deszczową Anglię, co sprawiło, że Barcelona koniecznie musiała znaleźć następcę 26-latka urodzonego w Lizbonie.

Młody talent z ogromnym potencjałem

Ostatecznie wybór działaczy Barcy padł na Desta, który ma już na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, mimo że ma dopiero 19 lat. Amerykanin jako piłkarz rozwija się zresztą błyskawicznie. Już w 2012 roku zawodnik trafił z Almere City do akademii piłkarskiej Ajaxu.

Dest debiut w seniorskiej drużynie holenderskiego giganta zaliczył w trakcie kampanii 2019/2020. Ostatecznie w koszulce Ajaxu piłkarzy zaliczył 38 spotkań, notując w nich dwa trafienia. W powszechnej opinii Dest był jednym z najlepszych piłkarzy w Eredivisie w poprzedniej kampanii.

Komentarze