Media: Bruno Guimaraes obiektem zainteresowania Barcelony

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Środkowy pomocnik Olympique Lyon Bruno Guimaraes znajduje się na liście potencjalnych kandydatów do dołączenia do Barcelony – informuje Mundo Deportivo.

Czytaj dalej…

22-latek piłkarzem francuskiego klubu jest zaledwie od stycznia, kiedy dołączył do niego za 20 milionów euro z Atletico Paranaense. Do tej pory w barwach Lyonu rozegrał zaledwie pięć spotkań, ale swoją postawą zdążył już zwrócić na siebie uwagę przedstawicieli innych klubów.

Świetny występ z Juventusem

Brazylijski pomocnik swoje nieprzeciętne umiejętności szerszej grupie obserwatorów zaprezentował przede wszystkim w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym Olympique Lyon niespodziewanie pokonał 1:0 Juventus. Był zdecydowanie najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem na boisku.

Po tym spotkaniu z pewnością znalazł się w wielu notesach wysłanników innych europejskich klubów.

Wyższa wartość Bruno Guimaraesa

Mundo Deportivo zaznacza jednocześnie, że kluby zainteresowane ewentualnym sprowadzeniem pomocnika do siebie, będą musieli liczyć się z dużym wydatkiem. Trudno sobie bowiem wyobrazić, aby Lyon oddał go kwotę zbliżoną do 20 milionów euro, które sam wyłożył za niego kilka miesięcy temu.

Komentarze