Barcelona zarobi na Suarezie. Urugwajczyk wkrótce w Juve!

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Luis Suarez według doniesień włoskiego dziennikarza Tancrediego Palmeriego jest coraz bliżej pozyskania Luisa Suareza. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Urugwajczyk dołączy do teamu z Piemontu na zasadzie wolnego transferu po rozwiązaniu kontraktu z FC Barceloną. Ostatecznie warunki przeprowadzki piłkarza będą nieco inne.

Czytaj dalej…

Luis Suarez według informacji znanego włoskiego dziennikarza sportowego ma pozyskać reprezentanta Urugwaju za trzy miliony euro. Ponadto 10 milionów euro Duma Katalonii na mocy porozumienia z władzami Starej Damy miała zapewnić sobie na podstawie dodatkowych bonusów.

Suarez wydaje się zatem pewniakiem do zastąpienia Gonzalo Higuaina w szeregach mistrzów Serie A. Chociaż jeszcze kilka miesięcy temu przymierzany do gry w ekipie z Piemontu był Arkadiusz Milik, a ostatnio dużo spekulowano o tym, że do Juventusu może dołączyć Edin Dzeko.

Urugwajczyk w Juve na trzy lata, zarobi krocie

Warto zaznaczyć, że urugwajski napastnik ma podpisać z Juve kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, co już wcześniej podawali przedstawiciele włoskich mediów. Suarez w ekipie z Turynu ma być drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem. Zawodnika rocznie będzie mógł liczyć na apanaże w wysokości 10 milionów euro.

Aby transakcja doszła do skutku, potrzebna jest w zasadzie tylko zdanie egzaminu we włoskim konsulacie, aby piłkarz mógł otrzymać włoski paszport. Taki stan rzeczy pozwoliłby Juventusowi traktować zawodnika jak piłkarza z Unii Europejskiej.

Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, to Urugwajczyk po sześciu latach rozstanie się z Barcą, w której barwach zaliczył 283 mecze, w których zdobył 198 bramek.

Komentarze