Barcelona zdecydowana na rozstanie z obrońcą

Samuel Umtiti i Gareth Bale
Samuel Umtiti i Gareth Bale fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

FC Barcelona jest gotowa na pożegnanie się z Samuelem Umtitim po zakończeniu obecnego sezonu. Jak informuje dziennik Sport, kataloński klub czeka na oferty w sprawie transferu francuskiego obrońcy.

Czytaj dalej…

Umtiti w ostatnim czasie zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają mu regularne występy w zespole prowadzonym przez Quique Setiena. Obecnie podstawową parą środkowych obrońców w drużynie Dumy Katalonii są Gerard Pique i Clement Lenglet, a rolę ich dublera pełni młody Ronald Araujo.

Zdaniem dziennika Sport, Barcelona nie wiąże już przyszłości z Francuzem i jest gotowa na rozstanie. Jednocześnie klub czyni starania o sprowadzenie nowego środkowego obrońcy, a głównym celem jest występujący obecnie w Manchesterze City Eric Garcia.

Umtiti trafi do Seria A?

Sam Umtiti jest podobno niechętny do odejścia, ale wiele wskazuje, że zmusi go do tego sytuacja. Gdzie może trafić? Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem wydają się Włochy, gdzie w ostatnim czasie kilka klubów wyrażało nim zainteresowanie. Wśród nich znajdują się Napoli, Lazio, Roma i Torino. W grę wchodzi nie tylko definitywny transfer, ale także wypożyczenie.

Komentarze