Barcelona sięgnie po ekwadorskiego obrońcę?

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Barcelona rozważa złożenie oferty w sprawie transferu ekwadorskiego obrońcy Pervina Estupinana – informuje Sport. 22-latek przebywa obecnie w Osasunie Pampeluna na zasadzie wypożyczenia z Watfordu.

Czytaj dalej…

Reprezentant Ekwadoru jest zawodnikiem Watfordu od 2016 roku, ale do tej pory nie miał okazji do debiutu w Premier League. W ostatnich sezonach występował na wypożyczeniach w hiszpańskich zespołach – Granada, Almeria i Real Mallorca. W obecnych rozgrywkach bronił barw Osasuny, w barwach której rozegrał 27 spotkań.

Barcelona myśli o przyszłości

Estupinan swoimi dobrymi występami w tym sezonie zwrócił na siebie uwagę przedstawicieli Barcelony, którzy rozważają teraz złożenie latem oferty w sprawie jego transferu.

Ekwadorczyk do Osasuny trafił na zasadzie dwuletniego wypożyczenia, ale Watford ma możliwość jego skrócenia w przypadku otrzymania dobrej oferty. Barcelona, jak informuje Sport, byłaby gotowa wyłożyć za niego 10 milionów euro.

Ewentualna finalizacja transferu nie oznacza, że Estupinan znajdzie się w przyszłym sezonie w kadrze pierwszego zespołu Barcelony. Hiszpański dziennik informuje, że lewy obrońca zostałby od razu wypożyczony do innego klubu, którym może być Real Valladolid.

Komentarze