Bułka w nowym klubie. Zagra w Hiszpanii

Parc des Princes
Parc des Princes fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Marcin Bułka do końca obecnego sezonu będzie występował na hiszpańskich boiskach. Bramkarz młodzieżowej reprezentacji Polski zasilił szeregi zespołu FC Cartagena, do którego trafił na zasadzie wypożyczenia z Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

20-latek, który jest wychowankiem Escoli Warszawa, w 2016 roku przeniósł się do londyńskiej Chelsea, w której występował w młodzieżowych zespołach. Latem ubiegłego roku został natomiast zawodnikiem Paris Saint-Germain, do którego trafił na zasadzie wolnego transferu.

W ostatnim sezonie pełnił w zespole prowadzonym przez Thomasa Tuchela rolę trzeciego bramkarza, będąc dublerem dla Keylora Navasa i Sergio Rico. Na swoim koncie ma dwa występy w pierwszej drużynie, a jeden z nich zaliczył już w obecnym sezonie.

Nowy kontrakt i wypożyczenie

Bułka nie ukrywał jednak, że nie interesuje go rola trzeciego bramkarza w sezonie 2020/21, dlatego też zwrócił się do władz Paris Saint-Germain z prośbą o pozwolenie na odejście. Francuski klub doszedł w tej sprawie do porozumienia z hiszpańskim drugoligowcem – FC Cartagena. Bułka przeszedł do beniaminka LaLiga2 na zasadzie wypożyczenia, ale w umowie nie znalazła się opcja definitywnego transferu.

Przed finalizacją wypożyczenia, Bułka podpisał również nowy kontrakt z Paris Saint-Germain. Nowa umowa będzie obowiązywała przez pięć najbliższych lat, do 30 czerwca 2025 roku.

FC Cartagena w trzech dotychczas rozegranych spotkaniach sezonu 2020/21 zdobyła tylko jeden punkt.

Komentarze