Cavani dołączy do Suareza? Atletico z ofertą kontraktu

Edinson Cavani
Edinson Cavani Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Atletico Madryt z urugwajskim atakiem? Jak informuje serwis goal.com, klub z Wanda Metropolitano jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Edinsona Cavaniego. Atletico miało już przedstawić doświadczonemu napastnikowi ofertę rocznego kontraktu z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy.

Czytaj dalej…

W nowym sezonie w barwach Atletico Madryt zagra Luis Suarez. 33-letni reprezentant Urugwaju przeniósł się do zespołu prowadzonego przez Diego Simeone z Barcelony. Teraz klub ze stolicy Hiszpanii czyni starania mające na celu sprowadzenie do drużyny jego rodaka – Edinsona Cavaniego.

Diego Costa odejdzie, Cavani przyjdzie?

Atletico chce Cavaniego, ale przed ewentualnym podpisaniem z nim kontraktu będzie musiało wytransferować innego napastnika swojego zespołu – Diego Costę. Reprezentant Hiszpanii musiałby w tej sytuacji pożegnać się z zespołem, bowiem Atletico nie stać w chwili obecnej na opłacenie kontraktów całej trójki.

Cavani pozostaje obecnie wolnym zawodnikiem, po tym jak po zakończeniu ostatniego sezonu rozstał się z Paris Saint-Germain. Piłkarz już w ubiegłym roku był łączony z przenosinami do Atletico, ale wówczas porozumienie nie zostało osiągnięte.

Według informacji Goal.com, w ostatnich dniach przedstawiciele hiszpańskiego klubu ponownie nawiązali kontakt z reprezentantami zawodnika, przedstawiając również ofertę kontraktu. Umowa miałaby obowiązywać przez najbliższy rok i zostać automatycznie przedłużona o kolejnych 12 miesięcy w przypadku zakwalifikowania się Atletico do rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22.

Komentarze