Ceballos chciałby trafić do Realu Betis

Dani Ceballos
Dani Ceballos fot. Grzegorz Wajda

Nadal nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie będzie występował pomocnik Realu Madryt, Dani Ceballos. Jak informuje Mundo Deportivo, 24-letni zawodnik chciałby przenieść się do Realu Betis i poinformował już o swoich zamiarach władze klubu.

Czytaj dalej…

Ceballos poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Arsenalu, w barwach którego rozegrał 37 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dwie bramki i dokładając do tego dwie asysty. Kanonierzy wykazywali zainteresowanie zatrzymaniem Hiszpana w zespole, ale nie zdołali w tej sprawie osiągnąć porozumienia z Realem.

Regularne występy celem Ceballosa

Reprezentant Hiszpanii wrócił do Madrytu, ale zdaje sobie sprawę, że w nowym sezonie raczej nie będzie mógł liczyć na regularne występy w drużynie prowadzonej przez Zinedine’a Zidane’a. Jego sytuacji raczej nie zmieni także odejście niektórych zawodników Królewskich, między innymi Jamesa Rodrigueza.

Ceballos, który marzy o znalezieniu się w kadrze reprezentacji Hiszpanii na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy, zdaje sobie sprawę, że potrzebuje regularnych występów. Dlatego też poinformował władze klubu z Santiago Bernabeu, że jego preferowanym kierunkiem jest Real Betis, który chętnie sprowadziłby go do zespołu.

Definitywny transfer lub wypożyczenie

Real Madryt na razie nie określił swoich planów wobec Ceballosa. Królewscy zamierzają się latem rozstać z kilkoma zawodnikami, ale niekoniecznie chcieliby definitywnie pozbywać się 24-letniego Hiszpana. Dlatego też bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem byłoby kolejne wypożyczenie pomocnika.

W przypadku ewentualnych przenosin Ceballosa do Realu Betis, klub z Sewilli musiałby dojść do porozumienia z Realem Madryt także w sprawie wynagrodzenia Hiszpana. Aktualnie Real Betis raczej nie byłby w stanie wziąć na siebie wypłaty całej kwoty, którą Ceballos ma zagwarantowaną w umowie z Królewskimi.

Komentarze