Coquelin oficjalnie w Villarreal. Kto następny?

La Liga
La Liga

Francis Coquelin jest już oficjalnie zawodnikiem Villarreal CF. Żółte Łodzie Podwodne poinformowały w środę o podpisaniu z francuskim pomocnikiem czteroletniego kontraktu.

Czytaj dalej…

29-letni zawodnik do Villarreal przenosi się na zasadzie definitywnego transferu z Valencii. Według nieoficjalnych informacji kwota transferu opiewa na osiem milionów euro plus trzy miliony euro bonusów.

Defensywny pomocnik na hiszpańskich boiskach występuje od stycznia 2018 roku, kiedy za 14 milionów euro trafił do Valencii z londyńskiego Arsenalu. Od tamtej pory rozegrał 61 spotkań w La Liga, zdobywając jednego gola i notując dwie asysty.

Z Valencii do Villarreal

Coquelin jest pierwszym, ale wszystko wskazuje na to, że nie ostatnim zawodnikiem, który przeniesie się z Valencii do Villarreal podczas letniego okna transferowego. Żółte Łodzie Podwodne są również blisko finalizacji transferu kapitana zespołu z Estadio Mestalla Daniego Parejo, który ma dołączyć do drużyny z El Madrigal za darmo. Transfery te są efektem trudnej sytuacji ekonomicznej Valencii, która na nadchodzący sezon znacząco obniżyła budżet płacowy i chce pozbyć się kilku najlepiej wynagradzanych zawodników.

Nowy szkoleniowiec Villarreal Unai Emery chciałby sprowadzić do swojego zespołu również brazylijskiego obrońcę Valencii Gabriela Paulistę. Oba kluby prowadzą już rozmowy w tej sprawie i wiele wskazuje na to, że również zakończą się uzyskaniem porozumienia i finalizacją transferu.

Komentarze