Dani Parejo piłkarzem Villarreal

La Liga
La Liga

Villarreal CF sfinalizował w środę kolejny transfer zawodnika Valencii. Piłkarzem Żółtych Łodzi Podwodnych został Dani Parejo, który dotychczas pełnił rolę kapitana ekipy z Estadio Mestalla.

Czytaj dalej…

31-letni pomocnik podpisał z Villarreal czteroletnią umowę. Klub z El Madrigal pozyskał go bez konieczności płacenia Valencii kwoty odstępnego. Żółte Łodzie Podwodne wykorzystały bowiem trudną sytuację finansową klubu z Estadio Mestalla, który zdecydował się na sprzedaż i oddanie kilku zawodników, którzy mocno obciążali budżet klubu.

Dani Parejo, który jest wychowankiem Realu Madryt, występował w Valencii przez dziewięć ostatnich lat. Na Estadio Mestalla trafił latem 2011 roku z Getafe. Od tamtej pory rozegrał w zespole z Walencji 383 spotkania, zdobywając 63 bramki i dokładając do tego 62 asysty.

Exodusu z Valencii ciąg dalszy

Dani Parejo dołączył tym samym do Francisa Coquelina, który w środę również przeniósł się do Villarreal. Wcześniej Valencię opuścił także utalentowany Fran Torres, który hiszpańską drużynę zamienił na Manchester City. Wszystko jednak wskazuje na to, że wkrótce dołączą do nich kolejni zawodnicy.

Hiszpańskie media informowały również o poważnym zainteresowaniu Villarreal sprowadzeniem brazylijskiego obrońcy Valencii Gabriela Paulisty. Rozmowy w tej sprawie również są na zaawansowanym etapie i wkrótce możemy spodziewać się ich finalizacji.

Komentarze