David Silva zaskoczył. Ma nowy klub!

David Silva
David Silva fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

Nie we włoskim Lazio, a w baskijskim Realu Sociedad zagra w nadchodzącym sezonie David Silva. Były reprezentant Hiszpanii podpisał z klubem dwuletnią umowę – poinformowała oficjalna strona zespołu z San Sebastian.

Czytaj dalej…

David Silva do Realu Sociedad przenosi się na zasadzie wolnego transferu, po tym jak wygasła jego umowa z Manchesterem City. W klubie z Etihad Stadium występował przez dziesięć ostatnich lat.

Transfer doświadczonego Hiszpana do klubu z Estadio Anoeta jest niewątpliwie dużym zaskoczeniem. Real Sociedad nie przewijał się bowiem w medialnych doniesieniach w kontekście sprowadzenia Davida Silvy. W ostatnim czasie piłkarz był przede wszystkim łączony z Lazio, ale także z wyjazdem do MLS czy do jednego z klubów na Bliskim Wschodzie.

Powrót do Hiszpanii

34-latek ostatecznie zdecydował się na powrót do ojczyzny, którą opuścił dziesięć lat temu. Na hiszpańskich boiskach występował przede wszystkim w Valencii, której jest wychowankiem, ale jeden sezon spędził również na wypożyczeniu w Celcie Vigo. W La Liga rozegrał 153 spotkania, zdobywając 25 bramek i dokładając do tego 22 asysty.

Pomnik w Manchesterze

Zdecydowanie większą część kariery David Silva spędził w Anglii, broniąc barw Manchesteru City. Piłkarzem klubu z Etihad Stadium był przez dziesięć ostatnich sezonów, w trakcie których wystąpił w 309 spotkaniach Premier League, 60 razy wpisując się na listę strzelców.

Na liście klubowych sukcesów Hiszpana z Manchesterem City znajdują się między innymi cztery tytuły mistrza Anglii, dwa Puchary Anglii czy pięć Pucharów Ligi Angielskiej.

David Silva był bardzo ceniony w angielskim zespole, a w dowód uznania dla jego zasług, klub zapowiedział postawienie jego pomnika przed Etihad Stadium. Ma to nastąpić w 2021 roku.

Komentarze