Depay jednak nie trafi do Barcy?

Memphis Depay
Memphis Depay fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Memphis Depay według doniesień De Telegraaf w poniedziałek wieczorem miał dojść do porozumienia z FC Barceloną ws. transferu. Holender według zwykle dobrze poinformowanego w sprawach transferowych holenderskiego serwisu miał trafić do teamu z Katalonii za 25 milionów euro plus pięć milionów euro w formie bonusów. Doniesienia te dementuje dzisiaj kataloński Sport.

Czytaj dalej…

Memphis Depay w powszechnej opinii w drużynie Ronalda Koemana miał wypełnić lukę, która powstanie po odejściu z klubu Luisa Suarez. Urugwajczyk ma niebawem dołączyć do Juventusu FC, jeśli tylko zaliczy test językowy, który pozwoli mu otrzymać włoskie obywatelstwo.

O ile holenderskie media są przekonane, że Depay jest już po “słowie” z Dumą Katalonii, to nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku informacji hiszpańskich dziennikarzy, którzy przekonują, że Holender może dołączyć do Barcelony, ale dopiero w momencie, gdy jakiś zawodnik Blaugrany zostanie sprzedany.

Barca, aby kupić, musi sprzedać

26-latek w ostatnich 18 meczach reprezentacji Holandii zdobył 11 bramek, co sprawiło, że zawodnik stał się jednym z głównych celów Barcy na trwające okienko transferowe. Depay aktualnie broni barw Olympique Lyon, gdzie w 136 występach zaliczył 53 trafienia.

Holenderski napastnik karierę zaczynał w PSV Eindhoven, skąd trafił do Manchesteru United, gdzie jednak przez 18 miesięcy rozczarowywał, nie spełniając w szeregach Czerwonych Diabłów pokładanych w nim nadziei. Dopiero po dołączeniu do ekipy z Ligue 1 gwiazda Depaya znów zaczęła świecić pełnym blaskiem.

Zwolennikiem transferu z udziałem Holendra jest opiekun Dumy Katalonii w osobie Koemana.

Komentarze