Depay zapowiada odejście z Lyonu. Transfer za darmo

Memphis Depay
Memphis Depay fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Zdaniem Mundo Deportivo Olympique Lyon nie zarobi nic na Memphisie Depayu. Wszystko wskazuje bowiem na to, że zawodnik ten podpisze w styczniu 2021 roku przedwstępną umowę z nowym pracodawcą.

Czytaj dalej…

Reprezentant Holandii był łączony latem z klubami z Hiszpanii, Anglii i Włoch. Najbliżej jego pozyskania była FC Barcelona. Do transakcji nie doszło, mimo że w pewnym momencie oczekiwania Francuzów wynosiły tylko 30 milionów euro. Les Gones nie chcieli jednak łatwo stracić swojego czołowego gracza i ostatecznie dopięli swego. Memphis Depay spędzi sezon 2020-2021 we francuskiej Ligue 1.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Olympique Lyon nie przedłuży z piłkarzem umowy. A to oznacza, że ten opuści klub w czerwcu przyszłego roku za darmo. W teorii Memphis Depay może już w styczniu wynegocjować umowę i podpisać przedwstępny kontrakt z nowym pracodawcą. I tak – jak wskazuje jego wypowiedź – zamierza właśnie uczynić.

– Mam niemal 26 lat, a już niebawem będę miał wolną rękę, jeśli chodzi o moją przyszłość. Myślę, że co najmniej kilka klubów będzie mną zainteresowana, gdy przestanie obowiązywać mnie kontrakt – powiedział Depay w rozmowie z Mundo Deportivo.

Za faworytów w walce o podpis tego gracza uważa się Barcelonę. Wielkim zwolennikiem sprowadzenia Depaya jest trener Ronald Koeman, który współpracował z tym piłkarzem w reprezentacji Holandii.

Komentarze