Eric Garcia w Barcelonie? Kolejna próba w styczniu

Eric Garcia
Eric Garcia fot. PressFocus

FC Barcelona w styczniu podejmie kolejną próbę sprowadzenia z powrotem na Camp Nou Erica Garcii. 19-letni obrońca był mocno łączony z przenosinami do katalońskiego klubu, ale władzom Dumy Katalonii nie udało się w tej sprawie dojść do porozumienia z Manchesterem City. W efekcie piłkarz przynajmniej do stycznia pozostanie na Etihad Stadium.

Czytaj dalej…

Oba kluby w ostatnich dniach prowadziły intensywne negocjacje, ale porozumienia nie udało się osiągnąć. Jak informuje Mundo Deportivo, Barcelona oferowała za młodego środkowego obrońcę 10 milionów euro plus dodatkowe 8 milionów euro w bonusach (w tym 5 mln bonusów łatwych do spełnienia). Manchester City nie przystał jednak na taką propozycję, oczekując za swojego piłkarza 20 milionów euro.

Kolejna próba w styczniu

Barcelona nie zamierza jednak rezygnować ze sprowadzenia utalentowanego obrońcy. Duma Katalonii jest zdeterminowana do jego pozyskania i prawdopodobnie w styczniu podpisze z nim umowę, która wejdzie w życie 1 lipca 2021 roku. Będzie to możliwe, ponieważ aktualny kontrakt Erica Garcii z Manchesterem City obowiązuje tylko do 30 czerwca przyszłego roku.

Mając podpisaną umowę z zawodnikiem, Barcelona będzie w lepszej pozycji do negocjacji z Manchesterem City na temat wcześniejszych przenosin zawodnika na Camp Nou. Jeżeli i tym razem obu klubom nie uda się porozumieć, Eric Garcia do stolicy Katalonii przeniesie się na zasadzie wolnego transferu przed sezonem 2021/22.

Eric Garcia dostanie szansę od Guardioli?

Nie ma wątpliwości, że hiszpański obrońca prędzej czy później trafi z powrotem do Barcelony, którą opuścił trzy lata temu, przenosząc się do akademii Manchesteru City. Najbliższe pół roku spędzi jednak na Etihad Stadium i nadal będzie do dyspozycji trenera Josepa Guardioli. Nie wiadomo jednak, czy hiszpański szkoleniowiec będzie skłonny korzystać z usług swojego rodaka.

Do Manchesteru City latem dołączyło dwóch nowych środkowych obrońców – Nathan Ake i Ruben Dias – na których sprowadzenie klub przeznaczył łącznie ponad 110 milionów euro. Naturalnym jest więc, że to oni będą mieli znacznie większe szanse na regularne występy w tym sezonie. Ponadto w kadrze zespołu nadal pozostają Aymeric Laportei i John Stones.

Komentarze