Barcelona bliska pozyskania Sarra?

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Najnowsze doniesienia hiszpańskich mediów wskazują, że na celowniku FC Barcelony znajduje się obrońca Malang Sarr. 21-latek ostatnio bronił barw OGC Nice. W każdym razie od 1 lipca piłkarz pozostaje bez klubu, w związku z tym, że wygasł już jego kontrakt z przedstawicielem Ligue 1.

Czytaj dalej…

Lewonożny obrońca zaliczył 119 występów dla ekipy z Francji. W powszechnej opinii Sarr był uznawany za jednego z najlepszych obrońców w Ligue 1. Młodzieżowy reprezentant Francji nie potrafił jednak dojść do porozumienia ze sternikami klubu z Lazurowego Wybrzeża w sprawie nowej umowy.

Młody, zdolny i do tego do pozyskania za darmo

Tymczasem według informacji Diario Sport, które opiera swoje doniesienia na przekazach France Football, zainteresowanie Sarrem wyraził już dyrektor sportowy Dumy Katalonii w osobie Erica Abidala. Warto jednak podkreślić, że Barca nie jest jedynym klubem, który chciałby pozyskać zawodnika. Sarr znajduje się też na celowniku ekip z Anglii i Włoch, w tym między innymi Torino FC.

Wychowanek akademii piłkarskiej Nicei jest w jej szeregach od momentu, gdy skończył pięć lat. Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem zawodnik podpisał w listopadzie 2016 roku. Od tamtej pory piłkarz cały czas podnosił swoje umiejętności.

Za transferem Sarra do innego klubu przemawia to, że potencjalny nabywca może pozyskać zdolnego środkowego defensora, za którego nie trzeba płacić. W trakcie sezonu 2019/2020 francuski piłkarz zaliczył łącznie 20 spotkań, w których zaliczył jedno trafienie.

Komentarze