FC Barcelona dokona wymiany piłkarzy z Olympique Lyon?

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. PressFocus

Olympique Lyon według najnowszych informacji mediów wydaje się zainteresowane pozyskaniem Antoine’a Griezmanna z FC Barcelony. Transakcja z klubem z Katalonii polegałaby na tym, że szeregi aktualnych wicemistrzów Hiszpanii wzmocniłby Mamphis Depay.

Czytaj dalej…

FC Barcelona od dłuższego już czasu jest zainteresowana pozyskaniem Holendra Memphisa Depaya. Ronald Koeman chciał mieć swojego byłego podopiecznego w reprezentacji Oranje już w trakcie ostatniej sesji transferowej, ale ostatecznie władzom Barcy nie udało się porozumieć ze sternikami Les Gones, więc transakcja nie doszła do skutku.

W każdym razie nie milkną spekulacje na temat ewentualnego ruchu piłkarza w trakcie najbliższego okienka transferowego. El Chiringuito podaje, że władze OL są otwarte na wymianę piłkarzy. Klub z Ligue 1 byłby chętny, aby pozyskać Antoine’a Griezmanna. Z kolei w przeciwnym kierunku miałby się udać Depay.

Transakcja z korzyścią dla każdej ze stron?

W kontekście francuskiego napastnika odnotujmy, że ten w trakcie trwającego sezonu nie zdobył jeszcze bramki. Ewentualna przeprowadzka Griezmanna do teamu z Lyonu mogłaby być zatem szansą na odrodzenie się piłkarza. Ciekawostka jest fakt, że 82-krotny reprezentant Francji nie zagrał ani jednego meczu w Ligue 1.

Tymczasem w przypadku holenderskiego zawodnika Olympique Lyon sytuacja wygląda tak, że ten ma umowę ważną do końca czerwca 2021 roku. Depay w trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił w ośmiu meczach francuskiej ekstraklasy, w których zdobył pięć bramek, notując także trzy asysty.

Komentarze