Barca wciąż zainteresowana De Ligtem

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC latem minionego roku wygrał wyścig z FC Barceloną po Matthijsa De Ligta, Okazuje się jednak, że sternicy Dumy Katalonii wciąż nie pogodzili się z porażką, chcąc spróbować pozyskać Holendra w trakcie najbliższej sesji transferowej.

Czytaj dalej…

De Ligt w trakcie ostatniej letniej sesji transferowej stał się bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów. Utalentowany defensor dołączył do teamu z Piemontu z AFC Ajaxu za 85,5 miliona euro.

Tymczasem według informacji zamieszczonych na łamach Mundo Deportivo możliwym scenariuszem jest wymiana zawodników między Juve a Barcą, w którą miałby być zaangażowany 20-latek. Klub z Katalonii jest chętny na to, aby pozyskać od mistrzów Włoch reprezentanta Holandii. Juventus nie chce jednak rozstawać się piłkarzem, z którym ma duże plany na przyszłość.

Holender wciąż na celowniku Blaugrany!

De Ligt dołączył do Juve, aby docelowo być następcą Leonardo Bonucciego, czy Giorgio Chielliniego. Tego drugiego Holender już w sezonie 2019/2020 musiał zastępować, gdyż doświadczony obrońca doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy.

21-krotny reprezentant Holandii w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 27 spotkaniach Bianconerich, notując w nich dwa gole. 20 z tych meczów zawodnik zaliczył w Serie A.

Komentarze