Ich Koeman też nie chce. Czwórka na wylocie z Barcy

Ivan Rakitić
Ivan Rakitić fot. Grzegorz Wajda

W poniedziałek rano hiszpańskie media poinformowały, że z Barceloną pożegna się Luis Suarez. Po południu poznaliśmy nazwiska kolejnych czterech zawodników, którzy nie znajdują się w planach nowego trenera Ronalda Koemana na kolejny sezon.

Czytaj dalej…

Rewolucja w Barcelonie już się rozpoczęła. Władze klubu we współpracy z holenderskim szkoleniowcem chcą przebudować skład drużyny przed nowym sezonem. W efekcie z klubem będzie musiało pożegnać się kilku zawodników.

Jednym z pierwszych piłkarzy, który dowiedział się o najnowszych decyzjach był Luis Suarez. Urugwajczyk odbył w poniedziałek krótką rozmowę telefoniczną z Ronaldem Koemanem, który poinformował go, że nie będzie miał dla niego miejsca w składzie swojej drużyny. Tym samym Urugwajczyk, po sześciu latach spędzonych na Camp Nou, będzie musiał odejść z zespołu. Barcelona, z szacunku do piłkarza, jest gotowa oddać go za darmo, po rozwiązaniu za porozumieniem stron obowiązującego do czerwca 2021 roku kontraktu.

Kolejnych czterech na wylocie

Jak się można było spodziewać, Suarez jest tylko jednym z kilku piłkarzy katalońskiego klubu, którzy otrzymali podobną informację. Jak informuje dziennik Sport, w kadrze Barcelony na kolejny sezon zabraknie również Ivana Rakiticia, Samuela Umtitiego, Arturo Vidala i Juniora Firpo. Niektórych z nich osobiście poinformował o tym Koeman, a w przypadku pozostałych informacja została przekazania ich reprezentantom.

W przypadku Rakiticia i Vidala w grę wchodzi definitywne pożegnanie, ale Barcelona, która również nie zamierza stawać piłkarzom na drodze, nie powinna mieć problemów ze znalezieniem kupców na nich. Chorwacki pomocnik ma oferty z angielskich i włoskich klubów, ale wydaje się, że jego priorytetem jest powrót do Sevilli. Z kolei Vidalem zainteresowanie w ostatnim czasie wykazywali przedstawiciele Juventusu, Interu Mediolan i Paris Saint-Germain.

Barcelona jest również zainteresowana sprzedażą Umtitiego i Firpo, choć w ich przypadku dopuszcza także możliwość wypożyczenia. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem w przypadku tej dwójki jest włoska Serie A, choć Umtiti jest podobno niechętny do opuszczenia katalońskiego klubu. Rozmowy z jego otoczeniem w tej sprawie już się jednak rozpoczęły.

Komentarze