Izraelski snajper w Realu Valladolid

La Liga
La Liga

Król strzelców austriackiej Bundesligi, Shon Weissman, w nadchodzącym sezonie będzie występował na hiszpańskich boiskach. 24-letni napastnik został w poniedziałek piłkarzem Realu Valladolid.

Czytaj dalej…

Weissman, który w ostatnim sezonie bronił barw Wolfsbergera AC, podpisał w poniedziałek czteroletnią umowę z hiszpańskim klubem. Według nieoficjalnych informacji, Real Valladolid zapłacił za niego cztery miliony euro.

37 bramek w jednym sezonie

Izraelski napastnik większość dotychczasowej kariery spędził w swojej ojczyźnie. Jest wychowankiem Maccabi Hajfa, z którego był wypożyczany do takich zespołów jak Hapoel Akko, Maccabi Netanya i Ironi Kiryah Shmona. Latem ubiegłego roku przeniósł się na zasadzie wolnego transferu do austriackiego Wolfsbergera i stał się wielką gwiazdą austriackiej Bundesligi

30 bramek w 31 ligowych występach pozwoliło mu na zdobycie korony króla strzelców ligi austriackiej. Czterokrotny reprezentant Austrii dołożył również kolejnych siedem trafień w 10 meczach innych rozgrywek. Swoją postawą zwrócił na siebie uwagę wielu europejskich klubów, w tym Schalke 04 Gelsenkirchen. Ostatecznie jednak zdecydował się na kontynuowanie kariery w La Liga.

Komentarze