Japończyk z Realu Madryt zasili Real Betis?

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Real Betis może być kolejnym klubem, w którym doświadczenia nabierał będzie Takefusa Kubo. Reprezentant Japonii w ostatnim sezonie występował w Realu Mallorca na zasadzie wypożyczenia z Realu Madryt.

Czytaj dalej…

Drużynie z Majorki, mimo bardzo dobrej postawy Kubo, nie udało się utrzymać w szeregach La Liga. Tym samym zawodnik oraz Real Madryt muszą znaleźć nowy klub, w którym Japończyk będzie miał okazję do regularnych występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jak informuje Mundo Deportivo, najpoważniejszym kandydatem do sprowadzenia 19-latka jest Real Betis. Przedstawiciele klubu z Sewilli bacznie obserwowali poczynania Kubo w ostatnim sezonie i nie ukrywają, że potrzebują zawodnika o jego charakterystyce. Muszą jednak przekonać do takiego rozwiązania Real Madryt, który rozważał również wysłanie Kubo do drużyny występującej w europejskich pucharach.

Kubo w zakończonym sezonie rozegrał w barwach Realu Mallorca 36 spotkań (w tym 35 w La Liga), zdobywając cztery bramki i dokładając do tego pięć asyst. Japończyk jest związany z Realem Madryt umową do czerwca 2024 roku.

Komentarze