Juventus chętny na pozyskanie Parteya

Kibice Atletico Madryt
Kibice Atletico Madryt fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

CalcioMercato.com donosi na swoich łamach, że Juventus FC jest zdecydowany na to, aby tego lata pozyskać Thomasa Partyea z Atletico Madryt. Hiszpański klub jest otwarty na transfer z udziałem 27-latka, ale pod warunkiem, że pojawi się chętny, który wyłoży 50 milionów euro za piłkarza.

Czytaj dalej…

Kapitan reprezentacji Ghany to wychowanek klubu ze stolicy Hiszpanii. Partey do akademii piłkarski Los Colchoneros trafił w 2012 roku z Odometah FC. Jak dotąd zawodnik wystąpił w koszulce madryckiego teamu łącznie w 185 meczach, w których zdobył 16 bramek.

Ghańczyk fundamentem nowej linii pomocy Juve?

Wierząc medialnym doniesieniom klub z Piemontu ma plan, aby nieco obniżyć sumą transferową za piłkarza, dołączając do transakcji Federico Bernardeschiego i Douglasa Costę. Wymieniona dwójka zawodników ma wpłynąć na to, że suma odstępnego za defensywnego pomocnika uległaby znacznej modyfikacji.

Odnotujmy, że 26-krotny reprezentant Ghany w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w 46 spotkaniach, w których zdobył cztery bramki, notując również jedną asystę. Partey został aż 16 razy ukarany żółtą kartką w sezonie 2019/2020.

Ghańczyk ma kontrakt ważny z Atletico do końca czerwca 2023 roku. Rynkowa wartość piłkarza według Transfermarkt.de szacowana jest na 40 milionów euro.

Komentarze