Koeman: Liczę, że Messi zostanie w Barcelonie

Leo Messi
Leo Messi fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Nowy trener Barcelony, Ronald Koeman odniósł się do spekulacji odnośnie przyszłości Lionela Messiego. Zapowiedział, że koniecznie chce z argentyńskim piłkarzem porozmawiać. Liczy, że ten zostanie na Camp Nou.

Czytaj dalej…

Barcelona ma za sobą kompletnie nieudany sezon i coraz częściej mówi się o całkowitej przebudowie drużyny. Zespół przegrał z Realem Madryt walkę o mistrzostwo Hiszpanii, a w Lidze Mistrzów odpadł z kretesem po rywalizacji z Bayernem Monachium. W roli trenera zatrudniono Ronalda Koemana. Nie wiadomo czy w jego ekipie będzie grał Lionel Messi.

Koeman liczy na rozmowę z Messim

Sam piłkarz jest niezadowolony i spekuluje się, że pomimo ważnego kontraktu mógłby chcieć odejść. – Leo jest kapitanem zespołu. To jeden z kilku powodów, dlaczego bardzo zależy mi na spotkaniu i rozmowie. Nie wiem czy będę musiał przekonywać go do tego, by z nami został. Najpierw chcę usłyszeć, co sam ma do powiedzenia – przyznał Koeman.

– Moim zdaniem Leo jest najlepszym graczem na świecie i oczywiste jest to, że chcę go mieć w swojej drużynie. Z perspektywy trenera muszę powiedzieć, że pragnąłbym pracować z takim piłkarzem jak on. Byłbym więcej niż szczęśliwy, gdyby zadeklarował, że będzie nadal w Barcelonie – dodał Koeman.

Barcelona zachowuje spokój

Prezydent FC Barcelony Josep Bartomeu zachowuje spokój i przekonuje media, że nie ma mowy, by Leo Messi opuścił Camp Nou. Dziennikarze w Hiszpanii twierdzą jednak, że sprawa ta nie jest wcale tak oczywista, jak mówią to działacze. Argentyńczyk nie jest przekonany co do kierunku w jakim chce podążać klub i poważnie ma rozważać odejście.

W mediach spekuluje się, że chrapkę na Messiego mają działacze Interu, którzy mogą wysyłać sygnały w tej sprawie. Innym klubem, którego byłoby stać na Argentyńczyka jest Manchester City.

Komentarze