Koeman otwarty na pozostanie Suareza w Barcelonie?

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Luis Suarez wciąż nie może być pewny swojej przyszłości. W momencie, gdy stery nad zespołem FC Barcelony objął Ronald Koeman, wyglądało na to, że Urugwajczyk będzie jednym z tych zawodników, którzy będą musieli się rozstać z klubem. Tymczasem wiele wskazuje na to, że opiekun Barcy zmienił zdanie w sprawie piłkarza, co sugerują hiszpańskie media.

Czytaj dalej…

Luis Suarez ma umowę z Dumą Katalonii do końca czerwca 2021 roku. Ostatnio mocno o zawodnika zabiegał Juventus FC, chcąc uzupełnić swoją ofensywę doświadczonym napastnikiem. Ostatecznie jednak komplikacje z otrzymaniem włoskiego paszportu dla piłkarza sprawiły, że klub z Piemontu skupił się na innych opcjach w kontekście wzmocnienia swojego ataku. Nie jest tajemnicą, że Juventus aktualnie celuje w Edina Dzeko.

Z kolei Suarez co prawda znajduje się na liście życzeń takich klubów jak Atletico Madryt, czy Paris Saint-Germain. Niemniej to właśnie w stolicy Katalonii zawodnik ma wciąż ważny kontrakt, który go satysfakcjonuje. Na pewno wymagań finansowych 33-latka nie mógłby spełnić klub ze stolicy Hiszpanii, chociaż trener Diego Simeone widziałby reprezentanta Urugwaju w składzie swojej drużyny.

Trener Barcy otwiera drzwi Urugwajczykowi?

Ostatnio pojawiła się jednak szansa, że Suarez na kampanię 2020/2021 może zostać w Barcelonie. Nadzieję na to dała ostatnio wypowiedź Koemana.

– Jeśli Suarez zostanie w klubie, będzie jeszcze jednym zawodnikiem w zespole. Rozmawiałem z nim. Czekamy, co przyszłość pokaże. Z szacunkiem podchodzimy do obowiązujących umów. Jeśli Luis nie zmieni klubu, to będzie wciąż jednym z nas – rzekł Holender cytowany przez hiszpańską Markę.

Suarez strzelił 197 goli w 283 występach w Barcelonie, odkąd dołączył do klubu z Liverpoolu latem 2014 roku.

Komentarze