Kolejka chętnych po Borję Mayorala

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Borja Mayoral niemal na pewno opuści Real Madryt. O 23-letniego zawodnika zabiega wiele klubów, ale wiele wskazuje na to, że zdecyduje się on na przenosiny do Valencii.

Czytaj dalej…

Obecnie Borja Mayoral przygotowuje się do sezonu trenując z zespołem Zinedine’a Zidane’a. Jego umowa z Królewskimi jest ważna do lata 2021 roku, ale mało prawdopodobne jest to, by została wypełniona. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że Mayoral odejdzie w najbliższych tygodniach do innego klubu.

Real chce zachować prawa do zawodnika

Wśród chętnych, by zakontraktować tego gracza są Valencia, Fiorentina, Levante, Lazio czy Marsylia. Sam piłkarz skłania się ku temu pierwszemu klubowi. Real Madryt nie chce jednak zupełnie odcinać się od Mayorala i chciałby zagwarantować sobie 50 proc. praw do tego zawodnika. Valencia chciałaby jednak posiadać 70 procent i oddać Królewskim 30.

Zawodnik nie zamierza w każdym razie spieszyć się z podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie przyszłości klubowej. Wie bowiem, że może być to jeden z ważniejszych kroków w jego piłkarskiej karierze.

Komentarze