Leicester i Man Utd zainteresowane Coutinho

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Grzegorz Wajda

Mundo Deportivo sugeruje na swoich łamach, że najpoważniejszymi kandydatami do pozyskania Philippe Coutinho w trakcie letniej sesji transferowej są Manchester United i Leicester City. Dodajmy, że Brazylijczyk aktualnie broni barw Bayernu Monachium, do którego zawodnik trafił na wypożyczenie z FC Barcelony.

Czytaj dalej…

Ostatnio media spekulowały o tym, że Coutinho może trafić do Paris Saint-Germain, ewentualnie wrócić do Interu Mediolan. Sam zawodnik z dystansem podchodzi jednak do tego typu doniesień. Coraz częściej słychać głosy, że rozgrywający chciałby wrócić do Premier League.

Wcześniej słychać było informacje, że Tottenham Hotspur jest zainteresowany pozyskaniem zawodnika. Najnowsze doniesienia medialne wskazują jednak, że Ole Gunnar Solskjaer chciałby mieć piłkarza w swojej drużynie, chociaż zainteresowanie zawodnikiem wyrażają tez działacze Lisów z King Power Stadium.

Brazylijczyk zdecydowany na definitywne rozstanie z Dumą Katalonii?

Przypomnijmy, że Bayern, gdzie Coutinho jest obecnie wypożyczony, ma możliwość wykupienia Brazylijczyka za 120 mln euro po zakończeniu sezonu. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że klub z Bawarii nie skorzysta z tego typu rozwiązania.

Warto wspomnieć, że na początku marca Diario Sport donosiło, że Chelsea FC jest faworytem do pozyskania Coutinh. Na dzisiaj jednak informacje w tej sprawie ucichły. W każdym razie w przypadku zmiany klubu przez piłkarza raczej pewne wydaje się, że będzie to oparte na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.

Odnotujmy, że w 15 ligowych spotkaniach Coutinho strzelił osiem goli dla teamu z Monachium.

Komentarze