Lucas Torreira lada moment w Atletico

Lucas Torreira
Lucas Torreira fot. Gokhan Balci / Anadolu Agency// Hepta / Sport

Lucas Torreira jest już w Madrycie, co może zwiastować, że niebawem zawodnik zasili szeregi miejscowego Atletico. Pomocnik ma zostać do ekipy ze stolicy Hiszpanii wypożyczony z Arsenalu FC na rok bez zobowiązania do transferu definitywnego.

Czytaj dalej…

Lucas Torreira ma jednocześnie wypełnić lukę w środku pola Los Colchoneros. Od dłuższego czasu spekulowano w angielskich mediach o tym, że były zawodnik UC Sampdorii może zmienić barwy klubowe. Wygląda na to, że taki stan rzeczy będzie miał miejsce.

Wierząc medialnym doniesieniom stacji radiowej Onda Cero, defensywny pomocnik po sfinalizowaniu swojej przeprowadzki z angielskiego klubu do Atletico, natychmiast uda się do Montevideo, gdzie dołączy na zgrupowanie reprezentacji Urugwaju dowodzonej przez Oscara Tabareza. Urusi zmierzą się wkrótce w spotkaniach w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022 przeciwko Chile i Ekwadorowi.

Warto odnotować, że Lucas Torreira nie będzie jedynym piłkarzem Atletico w 23-osobowej kadrze reprezentacji Urugwaju. Powołania na zbliżające się mecze, których stawką jest awans na mundial w Katarze, z hiszpańskiej ekipy otrzymał również Luis Suarez. Spośród zawodnika występujących na co dzień w La Liga na powołania do drużyny narodowej Urugwaju zapracowali też: Ronald Araujo, Damian Suarez, Federico Valverde, Mauro Arambarri i Maxi Gomez.

Komentarze